یکشنبه, ۰۶ اسفند ۱۳۹۶

معجزه سرکه و جوش شیرین در نظافت خانه

تمیزکردن خانه با جوش شیرین و سرکه

نظافت خانه با ترکیب دو ماده جادویی

سرکه و جوش شیرین با توجه به کاربردهای بسیار آن ها، بهترین پاک کننده هایی هستند که استفاده جداگانه یا ترکیب آن ها تاثیر فوق العاده ای در پاکیزگی منزل دارد
کافیست یک بار امتحان کنید تا این دو محصول ارزان و طبیعی بدون نیاز به سابیدن، میهمان همیشگی خانه شما شوند.

وسایل مورد نیاز:

– جوش شیرین
– سرکه سفید
– آب
– اسفنج
– قوطی اسپری

1- برای تمیز کردن سطوح غیرچوبی، کاشی و سرامیک ، 1 پیمانه سرکه سفیدساده را با 1 پیمانه آب مخلوط کنید و داخل قوطی اسپری بریزید. این مخلوط چندمنظوره را روی سطح مورد نظر بپاشید و با اسفنج نم دار آن را تمیز کنید.
2- از سرکه ساده برای تمیز کردن سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

3- هنگام شستشوی حوله ها به جای نرم کننده، ½ پیمانه سرکه را در دور آخر شستشو به ماشین لباسشویی اضافه کنید. نرم کننده های لباس قدرت جذب حوله را کم می کنند اما سرکه ضمن خوشبو کردن باعث نرمی حوله ها شده و تاثیری در قدرت جذب آن ها نمی گذارد.

 روش های تمیزکردن خانه با سرکه و جوش شیرین

4- از پودر جوش شیرین برای تمیز کردن روشویی ، وان ، دوش و سرویس های بهداشتی استفاده کنید. برای بردن سخت ترین لکه ها جوش شیرین را با کمی آب ترکیب کنید و به شکل خمیر در آورید. بگذارید خمیر نیم ساعت روی لکه باقی بماند سپس با اسفنج آن را تمیز کنید.

5- بدون نیاز به سابیدن، کتری و را به راحتی با جوش شیرین تمیز نمایید. این مادهبدون ایجاد خش ، باعث برق و درخشش ظروف می شود. از جوش شیرین همچنین برای تمیز کردن سینک های استیل و خوشبو کردن آن استفاده نمایید. هر گونه ماده چسبیده به سینک با مخلوط آب و جوش شیرین از بین می رود. کافیست نیم ساعت صبر کنید و با استفاده از اسفنج به نتیجه دلخواه برسید.

تمیز کردن اجاق گاز

6- برای تمیز کردن گاز به جای مواد شیمیایی ، جوش شیرین مصرف کنید. مخلوط جوش شیرین و آب را داخل اسپری بریزید و آن را روی گاز بپاشید، بعد از 24 ساعت حتی سخت ترین جرم ها هم با کشیدن اسفنج مرطوب به راحتی کنده شده و با یک پارچه تمیز نم دار هرگونه ماده باقی مانده برداشته می شود.

7- مشکل گرفتگی چاه با مخلوط جوش شیرین و سرکه حل می شود. ابتدا ½ پیمانه جوش شیرین و سپس به آرامی ½ پیمانه سرکه اضافه کنید. بعد از 30 دقیقه روی آن ها آب داغ بریزید.

نمناک

اخبارمرتبط :

پرشین وی


  • Comments Off
  • 21428 بازدید
robotblog
Load: 3681
3٫28687 queries in 3٫286 seconds.