دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

۲۰۰۰ کیلو گوشت سگ تبدیل به سوسیس شد؟ + تصاویر

goshte sag.jpg

نیک صالحی

اخیراً خبری مبنی بر استفاده از گوشت سگ در یک کارخانه‌ تولید سوسیس در مشهد از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

 به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

**شایعه**اخیراً خبری با مبنی بر استفاده از گوشت سگ در یک کارخانه‌ تولید سوسیس در شهر مشهد از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، نقل کنندگان همچنین مدعی شدند مسئولان متخلف این کارخانه دستگیر شدند! 

 ۲۰۰۰ کیلو گوشت سگ تبدیل به سوسیس شد؟

 ۲۰۰۰ کیلو گوشت سگ تبدیل به سوسیس شد؟

۲۰۰۰ کیلو گوشت سگ تبدیل به سوسیس شد؟

۲۰۰۰ کیلو گوشت سگ تبدیل به سوسیس شد؟

۲۰۰۰ کیلو گوشت سگ تبدیل به سوسیس شد؟

 **واقعیت**آیا خبر استفاده از گوشت سگ در سوسیس و کالباس در شهر مشهد صحت دارد؟ در پاسخ باید گفت این خبر صحیح است اما این موضوع مربوط می‌شود به دو سال گذشته، فرد متخلف نیز یک نفر بوده که در حاشیه شهر حیوانات را کشته و گوشت آن را در رستوران‌ها به فروش می‌رسانده، نه یک کارخانه‌دار! بنا به گفته سعید کافی دبیر انجمن صنایع غذایی خراسان رضوی این فرد نیز دستگیر شده است.

همچنین سعید کافی خبر استفاده از گوشت‌های غیر مجاز در تولید سوسیس و کالباس در مشهد که اخیراً در فضای مجازی منتشر شده را تکذیب کرده است.

‌کافی هدف از انتشار عکس‌ها و خبر این مطلب در فضای مجازی را تخریب دانسته و گفته است: یکی از وظایف انجمن حمایت قانونی از واحدهای صنفی است که طبق وظیفه خود خواستار پیگیری قانونی این مطلب از طریق مراجع قضایی شده است.

فارس

نیک صالحی


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 6762 بازدید
robotblog
Load: 2857
1٫89338 queries in 1٫893 seconds.