دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷

غواصی که تبدیل به مرد بادکنکی شد

برترین ها: الجاندرو راموس ماتینز، غواص پرویی بعد از یک حادثه وحشتناک که باعث شد شبیه یک بادکنک شود سوژه رسانه‌ها شده است. ظاهرا او از عمق ۳۰ متری خیلی سریع بالا آمده که موجب ایجاد نیتروژن در خونش شده که حباب‌های بسیار بزرگی در عضلاتش ایجاد کرده و او را شبیه بادکنک کرده است.
 
پزشکان از تاثیر وحشتناک غلاف‌های نیتروژن در ظاهر فیزیکی این مرد شگفت زده شدند. بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار باعث می‌شود نیتروژن از حالت محلول خارج شود و حباب هایی در خون و بافت بیمار تشکیل دهد. در موارد خفیف، علائم شامل خستگی غیرمعمول، سرگیجه، تهوع و درد مفاصل می‌شود، اما در مواد نادر می‌تواند موجب فلجی یا حتی مرگ شود. اما اثر تغییر شکلی که روی این غواص داشته منحصربفرد به نظر می‌رسد.
 
این حادثه چهار سال پیش برای مارتینز اتفاق افتاده، اما پزشکان هنوز راهی برای خارج کردن حباب‌های نیتروژن از بدن او نیافته اند. از آنجا که به نظر می‌رسد این بسته‌های گازی به گوشت او متصل هستند نمی‌توان با عمل جراحی خارجشان کرد بنابراین بهترین راه حلی که تاکنون مطرح شده این بوده که او را در یک اتاق اکسیژن تحت فشار قرار دهند. آن‌ها توانسته اند تا کنون ۳۰ % حباب‌های عظیم نیتروژن را از بین ببرند و پیش بینی می‌شود مارتینز حداقل ۱۰۰ جلسه دیگر باید در این اتاق قرار گیرد و سپس تحت عمل جراحی قرار گیرد. هزینه چنین عملی ۱۰۰ هزار دلار تمام می‌شود که غواص فقیر از عهده آن برنمی آید و حتی معلوم نیست حالا که دیگر نمی‌تواند غواصی کند چطور زندگی خود را اداره می‌کند.
 
غواصی که تبدیل به مرد بادکنکی شد 
 
غواصی که تبدیل به مرد بادکنکی شد 
 
غواصی که تبدیل به مرد بادکنکی شد 

برترینها


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 112568 بازدید
robotblog
Load: 2340
1٫89938 queries in 1٫899 seconds.