یکشنبه, ۰۶ خرداد ۱۳۹۷

نوکیا نیامده شمشیر خود را روی اپل کشید / اپل هم از رفقای جدید نوکیا شکایت کرد

,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,[categoriy]

نوکیا نیامده شمشیر خود را روی اپل کشید / اپل هم از رفقای جدید نوکیا شکایت کرد

گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی گالکسی سامسونگ,موبایل نوکیا,گوشی نوکیا,موبایل سونی اریکسون,سونی اریکسون اکسپریا,قیمت گوشی htc,تبلت,تبلت سامسونگ,تبلت سونی,تلویزیون سامسونگ,تلویزیون ال جی,آیفون,آی پد,لپ تاپ,قیمت لپ تاپ

آکاایران: نوکیا نیامده شمشیر خود را روی اپل کشید / اپل هم از رفقای جدید نوکیا شکایت کرد

آکاایران مالک جدید برند نوکیا در فنلاند که قرار است گوشی های هوشمند خود را در سال 2017 راهی بازار کند از اپل به اتهام نقض ثبت اختراعاتش شکایت کرد. اپل هم دو کمپانی طرفدار نوکیا را به سرکیسه کردن خود متهم کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، کمپانی فنلاندی هم زمان در دادگاه شرق تگزاس، دادگاه منطقه ای دوسلدورف و دادگاه منهایم و مونیخ در آلمان از اپل به اتهام نقض 32 ثبت اختراع در بخش دیسپلی، رابط کاربری/UI، نرم افزار، آنتن، تراشه ها و فناوری کدینگ ویدئویی شکایت رسمی خود را تقدیم مقامات قضایی کرد.

 

به گزارش آکاایران نوکیا جزییات بیشتری از این شکایت منتشر نکرده است اما اعلام کرده که در سال 2011 با اپل بر سر برخی ثبت اختراعات خود و لایسنس ها به توافق رسیده است اما اپل ثبت اختراعات دیگری را از نوکیا برداشت کرده و در قبال آنها پرداختی انجام نداده است.

 

«ایکا راهناستو» مدیر بخش ابداعات و نوآوری نوکیا دراین باره فقط به ذکر این نکته بسنده کرد که نوکیا سال هاست بسیاری از نوآوری های دنیای موبایل را در اختیار دارد و سایر کمپانی ها ازجمله اپل آنها را نقض کرده اند و بعد از سال ها مذاکره تصمیم گرفته اند که این شکایت انجام شود تا حقشان گرفته شود.

 

نوکیا همچنین قصد شکایت از اپل در سایر کشورها را نیز در سر می پروراند.

 

از سوی دیگر،اپل هم روز سه شنبه از دو کمپانی Acacia و Conversant شکایت کرد. این دو کمپانی در کار ثبت اختراعات و نوآوری ها و مالکیت معنوی بوده و اپل معتقد است که این دو سعی دارند آنها را بازور و با بهانه سرکیسه کنند.

 

«جان روزنستاک» سخنگوی اپل می گوید ما همیشه سعی کرده ایم عادلانه حق ثبت اختراعات را بپردازیم اما نوکیا به حق خود قانع نبوده و از راه های غیرمنصفانه سعی کرده است از ما اخاذی کند که ما نیز زیر بار نرفته ایم.

 

شکایت اپل از این دو کمپانی تنها یک روز پس از گماشته شدن «بوریس تکسلر» به سمت مدیر اجرایی Conversant انجام می شود. بوریس تکسلر به عنوان مدیر لایسنس و ثبت اختراعات اپل از 2009 تا 2013 در این کمپانی کار می کرده است و نصف وظایف او به دعوا با سامسونگ نیز ختم می شود.

 

Acacia در نیوپورت بیچ کالیفرنیا مستقر است و یکی از شعبه های آن در تگزاس امسال در سپتامبر توانست 22 میلیون دلار از اپل در یک دادگاه مستقل به عنوان جریمه نقض ثبت اختراع بگیرد.

 

همین طور کمپانی Conversant اعلام کرد بابت نقض ثبت اختراع در دو گوشی هوشمند از اپل 7.3 میلیون دلار دریافت کرده است و حالا مدیران جدید نوکیا با تکیه بر این دو کمپانی قصد دارند تا می توانند اپل را تیغ بزنند و به همین خاطر اپل زیر بار نمی رود.

 

نوکیا با مدیریت مایکروسافت به مدت 10 سال لایسنس و حق تولید گوشی هوشمند را به HMD فنلاند داده است و فنلاندی ها اکنون دوباره سوار بر نوکیا شده اند.

,گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,[categoriy]

نوکیا نیامده شمشیر خود را روی اپل کشید / اپل هم از رفقای جدید نوکیا شکایت کرد

 

آکاایران


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 20346 بازدید
robotblog
Load: 2889
2٫09837 queries in 2٫098 seconds.