پنج شنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷

ربات‌هایی که بدون نیاز به کمک انسان، بار را به مقصد می‌رسانند

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، استارتاپ “الیپورت” (Eliport) واقع در بارسلونا، در حال ابداع ربات‌هایی است که بدون نیاز به کمک انسان، بار مسافران را به مقصد می‌رسانند.

 

این ربات‌های خودکار چهارچرخ قادر هستند خودشان محموله‌ای 30 تا 40 کیلوگرمی را در انبار مرکزی یا مرکز تدارکات، بارگیری کنند.

 

این ربات‌ها که با “سامانه موقعیت‌یاب جهانی” (GPS) و یک نقشه سه‌بعدی از محلی که در آن عمل می‌کنند، راهنمایی می‌شوند، با حرکت سریع در امتداد پیاده‌روها، به مقصد خود می‌روند.

 

سپس، هنگام رسیدن به مقصد، به صورت خودکار محموله خود را به یک محفظه از پیش نصب شده منتقل می‌کنند که دریافت‌کننده می‌تواند از آنجا بار خود را تحویل بگیرد.

 

این ربات‌ها با استفاده از 10 تا 14 حسگر که دوربین‌، “لیدار” (فناوری تشخیص و تعیین محدوده نور) و رادار را هم شامل می‌شوند، از موانعی مانند عابران پیاده دوری می‌کنند.

 

 

همچنین این ربات‌ها قادر هستند با یک بار شارژ باتری خود، تا 25 کیلومتر (16 مایل) را طی کنند و با استفاده از شارژرهای واقع در نقاط گرفتن بار و تحویل آن، شارژ خود را افزایش دهند.

 

اگرچه دستیابی به محموله، تنها از طریق سیستم تشخیص چهره یا سیستم امنیتی مبتنی بر کد امکان‌پذیر است، انسان‌ها در صورت نیاز به اضافه یا کم کردن کالا می‌توانند محفظه‌های محموله ربات‌ها را باز کنند.

 

استارتاپ الیپورت امیدوار است که این ربات‌ها تا ماه اکتبر آماده باشند و اولین نمونه خودکار آنها در سال 2020 و سرویس کامل آنها در سال 2021 شروع به کار کنند.

 

 

بیتوته


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 25464 بازدید
robotblog
Load: 2123
1٫60735 queries in 1٫607 seconds.