شنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۷

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

آکایران : 
 
 
 
برترین ها: سلسله گفتاری هایی که با نام مروری بر کارتون های خاطره انگیز کودکان دهه شصتی در سایت برترین ها، ارائه شده است، فرصت مغتنمی است برای تجدید خاطره با دوران نوستالژیک دهه شصت که برای میلیون ها جوان امروزی ایران، مملو از خاطرات تلخ و شیرین بسیاری است. یکی از این خاطرات، کارتون های جذابان دوران بود که به زعم بسیاری، تکرار نشدنی و غیر قابل فراموشی است. در سلسله گفتارهای 100 کارتون خاطره انگیز کودکان دهه شصت، کارتون های بسیاری از واتو واتو و جیمبو، تا زبل خان و گوریل انگوری، مورد بحث و بررسی قرار دادیم و بخش هایی از این کارتون ها را به صورت فایل های ویدئویی فارسی یا زبان اصلی، ارائه کردیم که خوشبختانه با استقبال مخاطبان نیز مواجه شد. امروز، یکی دیگر از کارتون های خاطره انگیز آن دوران را مرور می کنیم. کارتون خانواده دی، یکی دیگر از کارتون های نوستالژیک دهه شصت بود که بارها از شبکه های سیما پخش شد.
 
,کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن

آکاایران: کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

 کارتون ماجراهای تن تن، در واقع روایتی داستانی است که از یک خبرنگار فعال و جسور، که تلاش می کند تا به همراه سگ وفادارش، میلو، به دنبال یافتن معماهای پیچیده باشند که در این راه، دوستان زیادی پیدا می کند.بنا به گزارش آکاایران : سلسله گفتاری هایی که با نام مروری بر کارتون های خاطره انگیز کودکان دهه شصتی در سایت برترین ها، ارائه شده است، فرصت مغتنمی است برای تجدید خاطره با دوران نوستالژیک دهه شصت که برای میلیون ها جوان امروزی ایران، مملو از خاطرات تلخ و شیرین بسیاری است. یکی از این خاطرات، کارتون های جذابان دوران بود که به زعم بسیاری، تکرار نشدنی و غیر قابل فراموشی است. در سلسله گفتارهای 100 کارتون خاطره انگیز کودکان دهه شصت، کارتون های بسیاری از واتو واتو و گوریل انگوری، تا زبل خان و هایدی و جیمبو،، مورد بحث و بررسی قرار دادیم و بخش هایی از این کارتون ها را به صورت فایل های ویدئویی فارسی یا زبان اصلی، ارائه کردیم که خوشبختانه با استقبال مخاطبان نیز مواجه شد. امروز، یکی دیگر از کارتون های خاطره انگیز آن دوران را مرور می کنیم. کارتون به یاد ماندنی ماجراهای تن تن، یکی دیگر از کارتون های نوستالژیک دهه شصت و اوایل دهه هفتاد بود. اگر چه شبکه های سیما، خیلی به این کارتون نپرداختند، اما در همه دهه، توسط کاست های ویدئویی وی اچ اس، مانند کارتون هایی چون زیبای خفته و سیندرلا، توسط مخاطبان کارتون خریداری می شد. استیون اسپیلبرگ، کارگردان یهودی الاصل آمریکایی نیز در سال 2011 میلادی، فیلمی از این کارتون به یادماندنی ساخت که بیش از 270 میلیون دلار، فروش جهانی را به ارمغان آورد. البته، این فیلم به دلیل ارائه مفاهیم نزاد پرستانه و فردیت گرایی، با انتقادهایی زیادی همراه شد.
,کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

دیدنی های امروز دیدنی های روزانه – http://pouyanaghd.ir

به هر حال، این کارتون برای خیلی ها، یادآور خاطراتی هست که قصد داریم در این گفتار، به بخش هایی از آن بپردازیم تا کودک درون شما، همچنان زنده و شاد باشد.

 
,کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

کارتون ماجراهای تن تن، که همیشه با همراهی یک سگ سفید رنگ به نام میلو، نیز همراه بود، یادآور کارتون نوستالژیک بل و سباستین است که ماجراهای یک پسر جوان را به همراه یک سگ پشمالوی بزرگ دوست داشتنی، به تصویر می کشید و هنوز، در یاد خیلی از کودکان دهه شصتی وجود دارد. ماجراهای تن تن و میلو درباره اتفاقاتی است که برای یک خبرنگار کنجکاو و زیرک و سگش میلو می افتد.

,کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

 

وی در این ماجراها ضمن حل معماهای پیچیده، دوستانی نیز پیدا می کند که در قسمت های مختلف به داد تن تن می رسند. دوست همیشه همراه تن تن در این ماجرا ناخدا هادوک است که پس از آشنایی با تن تن تقریباً در تمام ماجراها همراه تن تن بوده است. تن تن، یک خبرنگار جسور است که به دنبال حل مسائل مختلفی از شهرهای مختلف می گذرد و داستانی جالب را در فضای کارتون برای کودکان رقم می زند.

 
,کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

کارتون با نام اصلی The Adventures of Tintin، محصول مشترک کانادا و فرانسه می باشد که در سال 1991 میلادی، توسط شرکت نلواندا و با همکاری موسسه تولیدی الیپس، ساخته شد و توسط شرکت های انیمیشنی بزرگی چون ان اچ کی ژاپن و کانال 4 انگلیس، توزیع گردید. کل کارتون، در 3 فصل که هر یک شامل 13 قسمت مجزا بود، ساخته شد و بخش هایی از ان نیز در ایران، نمایش درامد. کارتون همواره تن تن و سگ سفیدش را در حال فرار کردن و جست وجو و دویدن نشان می دهد و سبک پلیسی و کارآگاهی به داستان می دهد. سبکی که، کم تر در کارتون های دهه شصت و حتی اوایل دهه هفتاد، شاهدان بودیم.این ماجراها، درباره اتفاقاتی است که برای یک خبرنگار کنجکاو و زیرک و سگش میلو می افتد. وی در این ماجراها ضمن حل معماهای پیچیده، دوستانی نیز پیدا می کند که در قسمت های مختلف به داد تن تن می رسند. دوست همیشه همراه تن تن در این ماجرا ناخدا هادوک است که پس از آشنایی با تن تن تقریباً در تمام ماجراها همراه تن تن بوده است. او خبرنگاری زیرک و مکار و جوان بلژیکی است (همچنین وی خلبانی توانمند و جنگجوی متبحری نیز هست) که در یک سری ماجراهای جذاب و خطرناک قرار می گیرد. وی قهرمان اصلی مجموعه داستان های تن تن است و از این روی اغلب موضوعی اتفاقی که اکثراً مربوط به کار خبرنگاری وی می شود وی را در سیر اتفاقاتی عجیب، توطئه های پی در پی و اکتشافات بزرگی قرار می دهند. تن تن دارای شخصیتی پاک و خوش طینت است و از این روی از دیگر شخصیت های سری کتاب های تن تن شخصیتی ساده تر و جسورتر دارد. 

,کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

(تصویر جورج رمی، خالق شخصیت تن تن)

کارتون تن تن، همانند خیلی از کارتون های دیگری که تا کنون مورد بررسی قرار دادیم، اقتباسی از یک کتاب بود. ماجراهای تَن تَن و میلو (به فرانسوی: Les Aventures de Tintin) از معروف ترین داستان های مصور است که تاکنون به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده و بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. اولین نسخه از رشته ماجراهای تن تن و میلو در سال ۱۹۲۹ میلادی، توسط ژُرژ رمی در روزنامه ای در بروکسل به زبان فرانسوی منتشر شد. نویسندهٔ ماجراهای تن تن، «ژرژ پراسپر رمی» اهل اتربک، شهری در نزدیکی بروکسل بود که با نام مستعار هِرژه کار می کرد. ژرژ رمی که بعدها اسم مستعار هرژه را برای خود برگزید در ۲۲ می سال ۱۹۰۷ در اتربک، شهری در نزدیکی بروکسل در کشور بلژیک به دنیا آمد. او با خلق پسری به نام تن تن توانست جذاب ترین، زیباترین و در عین حال پرفروش ترین مجموعه کتاب های مصور قرن بیستم را به دنیا معرفی کند. در سال ۱۹۲۹ اولین داستان از این مجموعه فرار از شوروی به صورت سیاه و سفید و هفته ای یک صفحه در مجله قرن بیستم کوچولو چاپ شد. هشت کتاب دیگر این مجموعه نیز در ابتدا به صورت سیاه و سفید به چاپ رسیدند و سپس در سال های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵ به درخواست انتشارات کاسترمن که ناشر کتاب های تن تن بود، رنگی شدند. 

,کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

(تصویر جورج رمی، خالق تن تن و مجسمه این شخصیت)

هرژه در اوایل برای ساختن شخصیت اولیه تن تن از شخصیت و رفتارهای برادر کوچکش به نام پل رمی که افسر ارتش بلژیک بود استفاده و الگوبرداری فراوان کرد اما بعدها این رویه تغییر کرد و رابطه دو برادر شکرآب شد و هرژه به حدی از برادرش پل نفرت پیدا کرد که در کتاب ماجرای تورنسل شخصیت منفور سرهنگ اسپونز را از وی آفرید. با این همه هم تن تن و هم سرهنگ اسپونز با تمام تفاوت های فیزیکی واخلاقیشان دارای مدل موی همانندی بودند که یادآورنده خاطره پل برای هرژه بود.با مرگ هرژه در سال ۱۹۸۳ میلادی، آخرین ماجرای تن تن به نام تن تن و هنر الفبا که به صورت نیمه کاره و در حد اتودهای سیاه و سفید ابتدایی کشیده شده بود، با همان وضع ابتدایی به زبان فرانسه و بعدها به صورت تکمیل شده توسط همکاران هرژه در سال ۱۹۸۶ چاپ و منتشر شد. 

,کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو کارتون,تن تن,دیدنی های امروز دیدنی های روزانه

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

(تمبر شخصیت تن تن، به مناسبت سالگرد تولد شخصیت پرداش – جورج رمی)

ترجمهٔ انگلیسی این کتاب در سال ۱۹۹۰ به بازار کتاب عرضه شد. اولین کتاب های تن تن به این دلیل که با رگه های نژادپرستی و باشکوه نشان دادن استعمار اروپاییان همراه بود مورد انتقاد قرار گرفت. هرژه بعد از چندی این انتقادات را پذیرفت و از دههٔ ۱۹۳۰ به بعد کتاب های تن تن لحن متفاوتی پیدا کرد و حامل پیام های بشردوستانه شد. در سال ۱۹۴۶ هرژه با کمک یکی از دوستانش مجله تن تن را به راه انداخت که بلافاصله با استقبال شدید مردم روبه رو شد. انتشارات رایحه در ایران، کتاب تن تن، خبرنگار جوان را منتشر کرده است.تیتراژ کارتون تن تن

بخش هایی از کارتون تن تن و میلو

عناوین 39 قسمت کارتون تن تنSeason 11.    The Crab with the Golden Claws Part 12.    The Crab with the Golden Claws Part 23.    The Secret of the Unicorn Part 14.    The Secret of the Unicorn Part 25.    Red Rackham”s Treasure6.    Cigars of the Pharaoh Part 17.    Cigars of the Pharaoh Part 28.    The Blue Lotus Part 19.    The Blue Lotus Part 210.    The Black Island Part 111.    The Black Island Part 212.    The Calculus Affair Part 113.    The Calculus Affair Part 2Season 21.    The Shooting Star2.    The Broken Ear (Part 13.    The Broken Ear Part 24.    King Ottokar”s Sceptre Part 15.    King Ottokar”s Sceptre Part 26.    Tintin in Tibet Part 17.    Tintin in Tibet Part 28.    Tintin and the Picaros Part 19.    Tintin and the Picaros Part 210.    Land of Black Gold Part 111.    Land of Black Gold Part 212.    Flight 714 Part 113.    Flight 714 Part 2Season 31.    The Red Sea Sharks Part 12.    The Red Sea Sharks Part 23.    The Seven Crystal Balls Part 14.    The Seven Crystal Balls Part 25.    Prisoners of the Sun Part 16.    Prisoners of the Sun Part 27.    The Castafiore Emerald Part 18.    The Castafiore Emerald Part 29.    Destination Moon Part 110.    Destination Moon Part 211.    Explorers on the Moon Part 112.    Explorers on the Moon Part 213.    Tintin in America

دیدنی های امروز دیدنی های روزانه –

کارتون نوستالژیک ماجراهای تن تن و میلو

آکاایران


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 8486 بازدید
robotblog
Load: 2669
1٫78637 queries in 1٫786 seconds.