چهارشنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۶

تعریف احسان علیخانی از این فیلم سینمایی!

یازدهمین برنامه «ماه عسل» درحالی جمعه شب روی آنتن رفت که احسان علیخانی از مخاطبان خود تشکر کرد که در این مدت قصه‌های ماه عسل را دوست داشته و انرژی بسیاری را به برنامه داده‌اند.

قاب یازدهم «ماه عسل» درباره قصه اعتیاد بود؛ با تعریف داستان مردی به نام علیرضا که به قاچاق مواد مخدر مشغول بوده و با مصرف شدید مواد خانواده‌اش او را از خانه بیرون و طرد می‌کنند. او پس از آنکه کارش به کارتن خوابی می‌کشد، روزهای بسیار تلخ و سختی را سپری می‌کند ولی به یک باره با شنیدن کنایه و سرزنشی تند از برادرش به طور کلی مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد و ترک می‌کند.

او که خانواده‌اش در مقطعی حتی آرزوی مرگش را کردند حالا هم درمان یار کمپ‌های ترک اعتیاد است و هم در یک نانوایی کار می‌کند.علیرضا ازدواج کرده و دوقلو دارد که همه آنها شب گذشته میهمان «ماه عسل» بودند و یکی از قاب‌های به یادماندنی این برنامه را رقم زدند.

احسان علیخانی شب گذشته در ابتدای صحبت‌هایش در «ماه عسل» از سه تا فیلم روی پرده نام برد و مخاطبانش را دعوت به تماشای این سه فیلم کرد. وی گفت: دیشب یک فرصتی دست داد و توانستیم با رفقا برویم و فیلم «ایستاده در غبار» را تماشا کنیم. چقدر فیلم متفاوت و خلاقانه‌ای بود و پیشنهاد می‌کنم اگر موقعیتش را داشتید و توانستید حتماً این فیلم را ببینید. فیلم بسیار جذابی است از احمد متوسلیان سرزمینمان و کارهایی که کرده و تیمی که در نهایت در تاریخ ما گم می‌شوند. این روزها هم که ما اخباری شنیدیم که این داستان را خیلی جذاب و پیچیده می‌کند.

راجع به این فراق که نمی‌توان حرف زد و اگر پای حرف خانواده‌هایشان بنشینیم حرفهای آنها واقعاً ناراحت کننده است. من از دوستانمان خواستم که حتماً یک روزی از تیرماه که سالروز سرقت این چهره‌ها هست درباره‌اش بیشتر صحبت کنیم و شاید حتی یک گوشه‌هایی از آن را نیز پخش کنیم. درکنارش فیلم‌های دیگری هم هست که حتماً تماشایشان کنید مثل فیلم «أبد و یک روز» که اگر اکران بود حتماً آن را ببینید یا فیلم «بارکد» از مصطفی کیایی.

احسان علیخانی در حالی از فیلم «بارکد» به کارگردانی مصطفی کیایی یاد کرد که این فیلم هیچ تیزری در تلویزیون ندارد و آگهی آن از رسانه ملی پخش نمی‌شود.

نیک صالحی


  • Comments Off
  • 9430 بازدید
robotblog
Load: 763
0٫25383 queries in 0٫253 seconds.