دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۷

امام جمعه بیرجند: برخی تندروهای بی‌منطق و نفهم , وجدان محصورشده ایجاد کرده بودند/ حوزه خون به دل مقام معظم رهبری کرده است

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

امام جمعه بیرجند:

برخی تندروهای بی‌منطق و نفهم , وجدان محصورشده ایجاد کرده بودند/ حوزه خون به دل مقام معظم رهبری کرده است/ کاش شهامت می داشتم آنطور می پسندم زندگی کنم نه اینکه دلقک دیگران باشیم!

به گزارش سایت خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی امام جمعه بیرجند ظهر امروز در مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: مقام معظم رهبری عنایت خاصی به آیت‌الله رفسنجانی داشتند و به گفته سردار سلیمانی مصیبت اصلی به مقام معظم رهبری وارد شده است.

  

وی افزود: آیت‌الله رفسنجانی مجاهد، اسوه صبر، آگاهی محبت خدمت و اعتدال بود.

  

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: من به عنوان عضو کوچکی از دوستداران این مرد بزرگ، از صدا و سیمای قبل از رحلت گلایه دارم از صدا و سیمای بعد از رحلت تشکر می‌کنم.

  

رضایی بابیان‌این‌که از ملت فهیم، آگاه و قدرشناس ایران اسلامی تشکر می‌کنم خاطرنشان کرد: بی‌بی‌سی، بلندگوی استعمار و دشمن ایران اعلام کرد که 2.5 میلیون نفر و دوستان تخمین زدند که 4 میلیون نفر در این تشییع جنازه حضور داشتند.

 

 وی بیان کرد: آیت‌الله هاشمی واقعا به پاس خون دل‌هایی که از دوستان نادان خورد، خداوند به پاس این صبوری عزتمندانه، او را یک لحظه به لقای خودش برد؛ این مرگ‌ها برای ما در عالی‌ترین سطوح درس است؛ خوش به حال افرادی که عزتمندانه رفتند.

  

امام جمعه بیرجند گفت: دین خدا گرفتار جهل، تندروهای بی‌منطق و نفهم، دینی که باعث می‌شود خوارج‌ها عبادت کنند مانند لانه زنبور از خیمه‌هایشان صدای عبادت می‌آید اما کلنگ جاه‌خویی به دست امام علی علیه‌السلام می‌دهند.

  

رضایی اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی کسی که رهبر ما و امام مسلمین فرمودند: بارها تا مرز شهادت پیش رفت؛ استاد شهید مطهری می‌فرماید حاضر بود هرچه دارد برای اسلام، قرآن، دین در طبق اخلاص گذاشت و چهار سال در تک سلول زندان در بدترین شرایط از قرآن، دین و اسلام دفاع کرد.

  

وی گفت: این روزها فضای مجازی و رسانه‌ها پر از وجدان خفته و محصورشده‌ای است که برخی تندروهای بی‌منطق و نفهم ایجاد کرده بودند و نمی‌توانستند حرف دلشان را بزنند؛ این روزها همه منفجر شد، همه حرف زدند، همه گریه و ابراز احساسات کردند.

  

امام جمعه بیرجند اضافه کرد: در سایت‌ها درج شد که شخصیت هاشمی یک مکتب است؛ آن‌هم چند مکتب وی، هاشمی قبل از انقلاب، در تک سلول‌ها، مجاهد در برابر منافقین، فرمانده جنگ، سیاست، ولایت‌پذیر، عاشق رهبر، رفیق، دوست، مجتهد، مفسر، قرآن پژو.

   

رضایی تصریح کرد: در شهر ما، منِ بچه طلبه جرأت نداریم تفسیری که کار کردیم در تابلوی دفترمان بگذاریم؛ وقتی می‌گذاریم دوستان دل رحم می‌گویند اگر می‌خواهی در این شهر زندگی کنی، تفسیری که آیت‌الله هاشمی در زندان نوشته است را بردار.

  

وی بابیان‌این‌که آیت‌الله هاشمی نزدیک پنج سال در تک سلول بود، افزود: در خاطره‌ای که من در راستای تفسیرهای وی به زیارت ایشان رفته بودیم ایشان خاطرات خود را بیان کرد و گفت “من نماز شب و صبحم را در تک سلول می‌خواندم و کاغذ و قرآن در اختیار من نبود و با ذهنم یک دور کل قرآن را خوانده و تفسیر کردم”.

  

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه امروز 20 جلد تفسیر راهنما دارد، خاطرنشان کرد: این مفسر بزرگ در تک سلول در ذهنش قرآن را با ابتکاری‌ترین روش تفسیر کرد؛ آن وقت خودش می‌گوید در زندان به شیوه‌های گوناگون متوسل شدیم و دفتر 40 برگ پیدا کردیم.

  

رضایی یادآور شد: آیت‌الله هاشمی تلاش می‌کند دفتر 40 برگ پیدا می‌کند؛ این ذهنیت و تفسیر خودش را در این دفاتر 40 برگ ثبت می‌کند و در مقدمه این تفسیر راهنما رابطه عبا و چادر را می نویسد و زیرعبا این دفاتر را به خانمش می‌دهد.

  

امام جمعه بیرجند گفت: امروز در شهر مدعی فرهنگ بیرجند چه باعث می‌شود که سال‌های سال باید بگذرد تا شاگردان امام را بشناسیم و نتوانیم به نام اسلام، قرآن و دین حکومت کنیم و فرزندان ما این حقایق را بفهمند.

  

رضایی افزود: متأسفانه ما را کوچک کردند، حق به ما نمی‌دهند، فیلم و نقش‌بازی می‌کنیم، بقیه باید خون دل بخورند که می‌خواهند چه به ما بدهند.

  

 وی اظهار کرد: یک آقایی که سرتاپای وجودش دو ریال نمی‌ارزد به این عالم فحش می‌دهد، آیا تو پیرو ولایتی؟ ببین ولی می‌گوید “خناسان چنین کردند، من دو رفیق 50 و چند ساله داشتم، یکی آیت‌الله واعظ طبسی و یکی هاشمی‌رفسنجانی”.

  

امام جمعه بیرجند گفت: مقام معظم رهبری در فتنه 88 فرمودند “آقای هاشمی بارها تا مرز شهادت پیش رفت”.

  

رضایی تصریح کرد: در تمام دنیا بگردید کاری که آقای هاشمی کرده منحصر به فردترین کار در جهان اسلام است.

  

وی اظهار کرد: هاشمی رفسنجانی 30 جلد فرهنگ قرآن بزرگترین دایره‌المعارف قرآنی و سه هزار مدخل قرآنی دارد؛ همه جان قرآن را برای بشریت تابلو کرده است.

  

امام جمعه بیرجند گفت: حوزه ما هم گم است و نمی‌داند باید چکار کند و تا همین امروز خون به دل رهبر معظم انقلاب کرده است.

  

رضایی بابیان‌این‌که بهشت را به بها می‌دهند، اظهار کرد: می‌خواهیم آهسته برویم هیچ‌کس هم هیچی نگوید؛ بهشت برین را هم بدهند، ما را با اولیا محشور کنند.

  

وی گفت: آن‌قدر حرف زدند مثل اینکه ایشان طرفدار سرمایه‌داری است؛ کسی که اولین دغدغه‌اش نه تنها محرومین ایران بلکه جهان بود؛ حتی اگر آیت‌الله رفسنجانی را معصوم می‌دانی، اصلا یک آدمی باشد که به اندازه گناه‌های انسان ها شمرده شود گناه دارد بس است، اما خیانت چرا؟ حقایق را ندیدند و ظلم کردند، چرا؟ این همه خدمت را ندیدند چرا؟

  

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: دوستی یا فامیلی، کسی که گناه کرده، مال حرام خورده است را بگیرید در عالی‌ترین سطح اعدام کنید اما چرا تهمت؟ مسخره شدید حالا آمدید روی صحنه؟

 

 

رضایی خاطرنشان کرد: رفسنجانی کسی است که در قم یک قلم 300 قطعه زمین فقط به طلبه‌ها داد.

 

 

وی یادآور شد: محضر آقای رفسنجانی در دومین دوره اصلاحات رسیده بودم گفتند آقا چرا شما به مسائل کم ورود پیدا می‌کنید؟ ایشان فرمود “من روی آفریقا خیلی سرمایه‌گذاری کردم؛ سال‌ها استکبار جهانی دارد گنج‌های آن را می‌برد و مردم را به نابودی می‌کشد؛ من می خواستم با آمریکا ارتباط برقرار کنیم امادر دولت اصلاحات به آن بی‌توجهی شد”.

  

رضایی گفت: تندروهای اصلاحاتی، اول هاشمی‌رفسنجانی را عالی‌جناب سرخ پوش خطاب می‌کردند و امروز عده‌ای به نوع‌های دیگر خطاب می‌کنند.

  

وی افزود: چرا این‌گونه با مردان خدا بدرفتاری می‌کنید؟ امروز این ملت بزرگ نیاز به علم، اندیشه و تفکر دارد؛ هاشمی رفسنجانی این ذریه زهرا سلام‌الله‌علیها مطیع خدا است و خدا او را حمایت می‌کند؛ خناسان داشتند کارهایی می‌کردند بین رفقا جدایی بیندازند اما چه شد که نشد؟

  

رضایی اضافه کرد: اهاشمی نور خدا است؛ اگر آدم عادی می بود خناسان جدایی می‌انداختند.

 

وی گفت: آیت‌الله هاشمی در آخرین حرفی که زده است ما نظر کارشناسی می‌دهیم؛ اختلاف سلیقه ممکن است داشته باشیم اما یک رهبر جلودار، یک امام داریم تا بتوانیم این ایران اسلامی را به رشد برسانیم و دین‌مان را به آرمان‌های انقلاب وشهدا ادا کنیم.

 

رضایی افزود: اتفاقا موقعی است که گندم‌ها از کاه‌ها جدا شوند؛ آیت‌الله هاشمی نور قرآن، رشادت‌ها و اخلاص‌ها، زخم‌زبان خوردن، صبوری کردن و از ولایت نگسستن و ایستادگی پای نظام و شهدا بود.

 

وی اظهار کرد: آن‌هایی که فرصت حلالیت‌طلبیدن از هاشمی را نداشتید و رفتید در کور ده‌های بیرجند بی هیچ مناسبتی شیخ اکبر را بدترین حرف ها زدید حالا بیایید جواب دهید.

 

امام جمعه بیرجند ادامه داد: در دهات بیرجند به چه مناسبت؟ انتخاباتی است؟ می‌خواهد کاندیدا شوید؟ برای این‌که پشت به بزرگان کنند تا تو را ببینند، مردم این قدر نادان نیستند؟

 

رضایی اظهار کرد: منافق آن کسی است که اول با خودش مشکل دارد و اولین ضربه‌ای که می‌خورد از خودش است.

 

وی گفت: هاشمی ای کسی که در تک‌سلول پتو سر می‌کشیدی، در جنگ وصیت‌نامه می‌نوشتی و در بدترین شرایط گلوله‌ها به سمت تو می‌آمد؛ حالا منافق درباره‌ات حرف می‌زند.

 

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: از سال 88 تا الان هر چه توانستند، برخی‌ها فحش دادند، طرف آیت‌الله هاشمی، امام و شهدا و آقایانی که عاشق دین معنویت خدا و قرآن، اسلام و عزت هستند یک طرف و آن طرف ظاهرگراها، نان به نرخ روزخورها هستند؛ اکنون باید داد بزنیم؛ اکنون دیگر صدایی عادی نمی‌رود.

 

رضایی گفت: آقایان مگه ما با هم و کنار هم در دنیا نبودیم؟ آقایت مولایت به جای خدا اسلام مولایت آتش است چون تو آتش و نفاق دورویی دروغ و بدی پخش کردی.

 

وی خاطرنشان کرد: آقای هاشمی چکار می‌خواست بکند؛ چقدر ظریف، چقدر راحت، چقدر غافل‌گیر کرد ورفت؛ درود برتو، خوب شد.

 

امام جمعه بیرجند گفت: باید یوم‌الفصل بیاید؛ باید خوبان از بدها جدا شوند؛ دوستان خدا و اولیای الهی به جایی می‌رسند که لحظه‌ای می‌گذرد.

 

رضایی تصریح کرد: برای یک لقمه میز و پست، وجدانمان را هیچ‌گاه زیرپا نگذاریم؛ در دنیا چی است؟ همه بشر سه چیز دارد یک حقیقت است که باید شب و روز دنیال حقیقت باشیم.

 

وی گفت: چشمت را بازکن. خیر و زیبایی برسان و این جان را پر از شراب خیر و زیبایی کن؛ زندگی حقیقی آن است که خوب خوش و ارزشمند باشد.

 

امام جمعه تصریح کرد: کاش آنقدر شهامت داشته باشیم که دلقک نباشیم، خودمان باشیم و برای خودمان زندگی کنیم نه برای حرف این و آن.

  

رضایی بابیان این شعر “ز پی رد و قبول عامه خود را خر مکن، زان که کار عامه نبود جز خری یا خر خری؛ گاو را دارند باور در خدایی عامیان، نوح را باور ندارند از پی پیغمبری”، گفت: گاو را به خدایی می پذیرد نوح را به پیغمبری نمی پذیرد؛ دل به خدا ببند.

  

وی با‌بیان‌این‌که بنده واقعی خدا باش، گفت: کاش شهامت می داشتم خودم زندگی کنم به شیوه ای که خودم می پسندم نه اینکه دلقک دیگران باشیم، کاش آنقدر اسیر دنیا نباشیم و تماس خودم با دوستانم را حفظ می کردم و آقای هاشمی سنبل رفاقت بود؛ دوستای خودت را قدر بدان و به هر قیمتی نفروش.

 

 امام جمعه بیرجند در پایان شعری در وصف آیت الله هاشمی رفسنجانی خواند:

 

هرچند رفته ای به تو ای یار دل خوشیم       با خاطرات کهنه دیدار دلخوشیم

 

ما عاشقان کوی، تورا عاقلان شهر           انگار اگر کنند به  انکار دلخوشیم

 

زخم زبان شنیدن و باز از تو دم زدن     عمری است که ما به همین کار دلخوشیم

 

از آن سحر که روزه هجران شروع شد  ای ماه نا تمام به انظار دل خوشیم

 

از شکرو از شکایت ما بی خبر نباش    بسیار دل شکسته ایم و بسیار دل خوشیم

 

 

بیتوته


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 19648 بازدید
robotblog
Load: 2509
1٫80537 queries in 1٫805 seconds.