دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷

غرق شدن ۱۴ گردشگر خوزستانی در رودخانه دز / نجات ۶ نفر از حادثه ديدگان توسط نيروهاي امدادي

حداقل ۱۴ کوهنورد خوزستانی در رودخانه دز غرق شدند
 گردشگراني كه در قالب يك تور گردشگری غير مجاز از اهواز به دزفول سفر کرده بودند، بعد از ظهر پنجشنبه هنگام شنا  در بالادست سد تنظيمي رود دز در منطقه بيشه بزان دچار حادثه شده و  حداقل 14 نفر از آنها غرق شدند. عمليات امداد و نجات در مورد سرنوشت نهايي اين قربانيان ادامه دارد و تا كنون  ۶ نفر از آنها با كمك نيروهاي امدادي نجات پيدا كردند و 3 نفر جان خود را از دست دادند.
 
به گزارش «تابناك»، به نقل از «ايرنا»، این افراد که در قالب تور گردشگری از اهواز به دزفول سفر کرده بودند بعد از ظهر پنجشنبه هنگام شنا در منطقه چال کندی در بالادست رودخانه دز دچار حادثه شده و تعدادی از آنها غرق شدند.
فوریت های پزشکی دزفول تاکنون مرگ 2 نفر از این افراد را که اجساد آنها پیدا شده تائید کرده است.
همچنین به گزارش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول تعداد 5 نفر از این افراد با تلاش مردم محلی از رودخانه نجات یافته اند اما از سرنوشت هفت نفر دیگر خبری نیست.
در پی این حادثه ماموران امداد و نجات سازمان آتش نشانی دزفول به صورت خودجوش برای کمک به حادثه دیدگان وارد عمل شده اند و تلاش برای یافتن افراد مفقود شده در بالادست سد تنطیمی دزفول و منطقه چال کندی ادامه دارد.
گفته می شود این افراد در قالب تور گردشگری از اهواز به منطقه کول خرسان دزفول برای کوهنوردی سفر کرده بودند که از منطقه چال کندی اقدام به شنا در رودخانه کرده دچار حادثه شدند.
تاکنون جنازه یک دختر و پسر 30 ساله از آب بیرون کشیده شده است.
برخی منابع محلی هم تعداد افراد حادثه دیده را 19 نفر اعلام کرده اند.
منطقه گردشگری چال کندی در بالادست رودخانه دز در فاصله 15 کیلومتری از سد تنطیمی دز واقع است.
 
حجت اله آریایی نیا رئيس اداره ميراث فرهنگي شهر دزفول در مورد جزئيات اين خبر گفت: توری که این افراد با آن اقدام به سفر از اهواز به دزفول کرده اند غیر مجاز بوده ضمن اینکه این تور گردشگری با هماهنگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نبوده است.
وی اظهار کرد: هیچ یک از آژانس های مسافری و گردشگری دزفول در سفر این افراد از اهواز به دزفول نقش نداشته و این افراد با تور غیر مجاز اقدام به سفر به منطقه چال کندی دزفول کرده اند.
آریایی نیا افزود: تاکنون اجساد سه نفر از این افراد از رودخانه دز بیرون کشیده شده است.
 
 

گفته می شود تعداد 5 نفر از این افراد با تلاش مردم محلی از رودخانه نجات یافته اند اما از سرنوشت 6 نفر دیگر خبری نیست.

تابناک


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 156966 بازدید
robotblog
Load: 2366
1٫61635 queries in 1٫616 seconds.