پنج شنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷

رای دادگاه؛ غرامت AFC و سعودی ها به ایران؟

طبق ادعای برخی رسانه های ایران، مفاد پرونده محرمانه مناقشه میزبانی ایران و عربستان از یکدیگر در دادگاه عالی حکمیت ورزش فاش شد.
به گزارش تابناک ورزشی، در جلسه دوم دادگاه عالی حکمیت ورزش CAS در تاریخ 22 تیرماه گذشته به منظور میانجیگری بین کشورهای ایران و عربستان ، علیرضا اسدی دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال ایران به همراه امیر صدیقی وکیل حقوقی و یک وکیل سوئیسی حضور داشتند و از سوی مقابل نیز مسئولان فدراسیون عربستان با وکلای انگلیسی در جلسه حضور پیدا کردند تا طرفین به دفاع از مواضع خود بپردازند.
 هرچند که در این جلسه وکیل کنفدراسیون فوتبال آسیا که با حکم این کنفدراسیون بازی‌های نمایندگان دو کشور در کشور ثالث برگزار شد نیز حضور داشت اما در پایان جلسه مقرر شد تا طبق ماده 10 قانون دادگاه عالی ورزش مفاد این جلسه محرمانه باشد و طرفین از ارائه اطلاعات اعم از مفاد و توضیحات مربوط به آن منع شدند.
رای دادگاه؛ غرامت AFC و سعودی ها به ایران؟
نکته قابل توجه از مفاد مورد توافق این پرونده محرمانه که البته تا امروز فاش نشده بود می‌توان به این مورد اصلی اشاره کرد که دادگاه عالی حکمیت ورزش برای پرداخت غرامت، به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصتی داده است.
این خبرها که مشخصا از سوی ایرانی به رسانه ها درج کرده هنوز رسمی نیست و از سوی هیچکس تایید نشده و می تواند صرفا یک ادعا باشد. گفته می شود در جلسه برگزار شده مقامات ایرانی به صراحت از حق‌خوری که در این خصوص نسبت به باشگاه‌های ایرانی شده دفاع کرده و بیشتر مباحث درباره اتفاقات گذشته و جفایی که به باشگاه‌های ایرانی شده، بوده است.
در این جلسه مقامات ایرانی به همراه وکیل سوئیسی نسبت به این موضوع که باید پرداخت غرامت هزینه تحمیل شده به باشگاه‌های ایرانی بابت تصمیمی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عمل آمده، تأکید کردند و گویا یکی از مفاد مورد توافق نیز همین موضوع بوده است که در نهایت به داده شدن فرصتی در این مورد از سوی CAS به AFC منجر می‌شود.
هزینه‌هایی بابت میزبانی از تیم‌های عربستانی در کشور ثالث، رفت و برگشت به کشور فوق، بلیت فروشی این دیدارها، اسکان در هتل، تجهیز و اجاره استادیوم‌ها در کشور ثالث، هزینه‌های تأمین امنیت، چاپ پوسترها و بلیت‌های مربوط به مسابقه و … از جمله هزینه‌های تحمیلی به باشگاه‌های ایرانی طی دو فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا بوده و میزبانی از باشگاه‌های سعودی در کشور ثالث هزینه مضاعفی را برای باشگاه‌های ایرانی ایجاد کرده که موجب ضرر و زیان آنها شده است.

تابناک


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 164123 بازدید
robotblog
Load: 2487
1٫79435 queries in 1٫794 seconds.