سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷

انسداد حساب‌ها با تحریم های آمریکا علیه ایران مرتبط بوده است

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بسته شدن حساب بانکی ایرانیان در چین، اظهار داشت: درحال‌ حاضر چندین قرارداد سرمایه گذاری توسط چین با ایران منعقد شده است که  مبالغ بسیار بالایی دارند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌های که حساب ایرانیان را در چین مسدود کرده‌اند بانک‌هایی هستند که با بانک‌های آمریکایی ارتباط دارند، گفت:آمریکایی‌ها با این بانک‌ها ارتباط دارند و به این دلیل که حجم اعظمی از مبادلات آنها با بانک‌های آمریکایی است مجبور به اعمال تحریم‌ها علیه ایران هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه این اعمال تحریم‌ها علیه ایران توسط برخی بانک‎‌های چینی تاثیری بر روابط اقتصادی و صنعتی ایران و چین دارد یا خیر، اظهار داشت: آنقدر روابط کشور ما با چین در زمینه سرمایه‌گذاری، صادرات، واردات و اقتصاد آزاد با دوام است که تاثیری ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطر نشان کرد: بیشتر بانک‌های چین  که حجم روابط و مبادلات آنها با بانک‌های آمریکایی کمتر است مطمئنا به ارتباط خود با ایران ادامه می‌دهند.

تابناک


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 141597 بازدید
robotblog
Load: 2372
1٫72135 queries in 1٫721 seconds.