دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

 
 
 
 

  برترین ها: این کاشی های سبک چهل تکه به دیوارها، کانترها و حتی کف اتاق انرژی و نشاط می بخشند.

اگر از طرح های چهل تکه خوشتان می آید، ترکیب طرح ها و رنگ های مختلف را امتحان کنید. نتیجه کار که یادآور سبک های مراکشی و مدیترانه ای است بسیار شگفت انگیز است و یکی از بهترین راه ها برای استفاده از رنگ ها و نقش های مختلف در یک زمینه است. از این روش برای پس زمینه، دیوارها، کف ورودی و کانترها استفاده کنید. قطعاً این سبک توجه مهمانان و دوستانتان را جلب می کند.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

این آشپزخانه با پس زمینه سبک چهل تکه، در واقع کلاژی عالی از کاشی های کوبایی طرحدار است. مونتاژ نامتقارن کاشی ها روی دیوار چشم را اذیت نمی کند و فضای گرم و شادی در آشپزخانه ایجاد می کند.

نکته: انتخاب کاشی برای منزل می تواند خیلی سخت باشد، چون گزینه های فراوانی وجود دارد. تمرکز کردن روی مدل کاشی محبوبتان می تواند شروع خوبی برای انتخاب پالت رنگی و سبکی باشد که انتخاب خواهید کرد.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

ساده ترین راه برای انتخاب سبک چهل تکه، انتخاب کاشی های مربعی است که اندازه یکسانی دارند و بازی رنگ و نقش آنها چشم شما را می گیرد. با این سبک کاشی ها می توانید از مبلمان مدرن استفاده کنید و تغییر چشمگیری در فضای موردنظرتان ایجاد کنید.

نکته: کاشی های نقش دار با سبک های سنتی و غیرسنتی از جنس چینی، سفالی، سیمانی و … موجود هستند و حتی می توانید خودتان چند عدد کاشی ساده را نقاشی کنید یا طرح هایی به آنها بچسبانید.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

در این مدل چهل تکه، ترکیبی سنتی انتخاب شده که ما را یاد کاشی های چینی کوچک و نقش دار روستایی فرانسوی می اندازد. انتخاب کاشی هایی با پالت رنگ محدود به سفید و آبی یا سفید و هر رنگ دیگری، می تواند انتخاب خوبی باشد.

نکته: کاشی های نقش دار با انواع و اقسام نقش ها موجود هستند و می توانید از میان آنها کاشی موردنظرتان را انتخاب کنید. حواستان به این نکته باشد که اگر در حال نوسازی و عوض کردن کاشی ها قدیمی هستید یا در منزل جدیدتان می خواهید کاشیکاری کنید، به عمق و ضخامت کاشی ها دقت کنید که با کابینت های شما هماهنگ باشد.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

پلکان منزل خود را مانند این خانه مدیترانه ای تبدیل به اثری هنری کنید.

نکته: حواستان به شرایط لازم و مناسب برای هر نوع کاشی باشد و اگر از طرحی خوشتان آمد آن را فدای آب و هوا یا شرایط نامناسب منزل تان نکنید. اگر قرار است دائماً از این پله لوازمی بالا و پایین کنید که به کاشی ها ضربه بزنند و آنها را بشکنند، این کار فایده ای نخواهد داشت.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

دیوارهای این کافی شاپ به زیبایی کاشیکاری شده اند و رنگ و اندازه و نقش کاشی های آن دقیقاً فکر شده است. این نمونه ای از هنر رنگ های و طرح های تصادفی است.

نکته: برای آنکه بدانید از هر مدل کاشی چندتا باید بخرید، بهتر است نقشه دیوار را با دست یا کامپیوتر بکشید و تعداد را محاسبه کنید. از فروشنده نیز بخواهید در محاسبه به شما کمک کند. بهترین روش این است که جای هر کاشی را در طرحی که روی کاغذ کشیده اید مشخص کنید تا تعداد دقیق کاشی را بتوانید شمارش کنید. البته دو سه کاشی بیشتر به احتمال شکستگی اختصاص دهید.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

طرح چهل تکه برای کفپوش خیلی جلب توجه می کند و البته بسیار جسورانه است، به خصوص برای منزل زیرا فضا را کوچکتر نشان می دهد. ولی از زیبایی آن نمی توان گذشت، پس سعی کنید آن را برای فضاهایی مانند حمام، آشپزخانه یا راهرو استفاده کنید.

نکته: نمی دانید به چند مدل کاشی مختلف نیاز دارید؟ این بستگی به نمایی دارد که می خواهید ایجاد کنید. ولی طرح هایی که در نهایت واقعاً زیبا می شوند، حدوداً از 10 مدل کاشی مختلف استفاده کرده اند.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

روی پیشخوان ها و کانترها را نیز می توان کاشیکاری کرد. این آشپزخانه فضای باز پتانسیل کاشیکاری چهل تکه و شاد کردن فضا را دارد و نتیجه کار خیلی خوب از آب درآمده است.

حمام هم برای کاشیکاری چهل تکه خوب است. از رنگ های شاد با نقش های متفاوت استفاده کنید.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

اگر از ایده کاشیکاری چهل تکه خوشتان می آید ولی می ترسید که خوب نشود، از ترکیب های رنگی روشن در روی سطح کوچکی استفاده کنید و کل دیوار را چهل تکه نکنید. بقیه دیوار را به رنگ ساده ای از یکی از رنگ های پس زمینه دربیاورید.

یک نوار از کاشی های چهل تکه هم می تواند حاشیه ای تزئینی برای دیوار اتاق نشیمن محسوب شود.

طرح های سنتی را فراموش نکنید و ترکیب رنگی درستی انتخاب کنید.

با کاشی های چهل تکه منزلتان را رویایی کنید

برترینها


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 1894 بازدید
robotblog
Load: 1964
1٫70138 queries in 1٫701 seconds.