پنج شنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۶

غرویان: سخنان روحانی به معنای پرسشگری از معصومین است نه نفی و رد آنان

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , غرویان

آیت‌الله محسن غرویان در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به نظرات مطرح شده اخیر از سوی برخی شخصیت‌های سیاسی و حوزوی درباره سخنان رئیس‌جمهوری در زمینه نقد در زمان معصومین (ع) اظهار کرد: به نظر من آقای دکتر روحانی مراد جدی‌اش در این سخنان نقد معصومین به معنای رد آنها نیست. آقایان نقد را به معنای نفی و رد گرفته اند. در حالی که نقد به معنای پرسشگری است و مراد آقای روحانی این است که از معصومین هم می‌شود پرسید و این نیست که هرچه معصوم بگوید، مردم بگویند، سمعا و طاعتا.

 

وی افزود: هر کس که از معصوم سوالی بکند، آنان نیز در مقام پاسخگویی بر می‌آیند. معصومین زمینه را برای پرسشگری در جامعه فراهم می‌کردند نه اینکه بگویند هر چه ما می‌گوییم  باید بدون چون و چرا گوش کنید.

 

این استاد حوزه علمیه با اشاره به مثال رئیس‌جمهور در سخنرانی‌اش از پیامبر اسلام اظهار کرد: مثال آقای روحانی در آن سخنرانی که روایتی از برخورد رسول اکرم بود نشان می دهد پیامبر هم وقتی کسی از ایشان سوال کند، در مقام پاسخگویی بر می آید و همین مثال هم نشان می‌دهد که معنای نقد از دیدگاه آقای روحانی پرسشگری از معصومین بوده نه رد یا نفی آنان.

 

غرویان در پایان تاکید کرد: آقایان سخنان رئیس‌جمهوری را حمل بر صحت نمی‌کنند برای اینکه بتوانند اشکال بگیرند در حالیکه این روش شیخ انصاری نیست. آقایانی که درس حوزه خوانده‌اند می‌دانند که شیخ انصاری همواره بر این نکته تاکید داشته که سخنان علما را حمل بر صحت کنید و معنای صحیح آن را برداشت کنید.

 

 

بیتوته


  • Comments Off
  • 11630 بازدید
robotblog
Load: 4022
3٫21495 queries in 3٫214 seconds.