پنج شنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷

ایران در بهترین شرایط دفاعی خود قرار دارد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حمله احتمالی آمریکا به سوریه، تاکید کرد که ایران به لحاظ دفاعی از طریق دریایی، هوایی و زمینی از استحکام لازم برخوردار است و در بهترین شرایط دفاعی خود قرار دارد.

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آنچه مهم است رویکرد آمریکایی‌ها در بحران سوریه یک رویکرد نظامی بوده و نه سیاسی. آنها رویکرد سیاسی‌شان را هم در راستای رویکرد نظامی تنظیم کرده‌اند اگرچه نتوانستند موضع نظامی خود را عملیاتی کنند ولی از بیان آن ابایی نداشتند و بارها این را هم اعلام کرده‌اند.

وی افزود: از سوی دیگر در طرف مقابل، روسیه و ارتش سوریه آمادگی لازم را برای دفع چنین حملاتی دارند. مهم این است که حمله آمریکا که ارزیابان سیاسی بین‌المللی آن را پیش‌بینی کردند، حمله موردی است یا استراتژیک. در هر دو صورت این آمادگی در منطقه است که از پیچیده‌تر شدن اوضاع جلوگیری کنند چرا که بدون شک هرگونه تحرک نظامی آمریکا اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند.

رحیمی ادامه داد: به نظر می‌رسد شکست آمریکا در مذاکرات آستانه و موفقیت‌های محور مقاومت در شکست داعش، آمریکا را به سمت عملیاتی کردن برنامه‌هایش سوق داده، البته بستگی دارد که این حمله محدود باشد یا استراتژی نظامی پشت آن وجود داشته باشد. اگر آنها بخواهند دست به عملیات نامحدود و بلندمدت بزنند قاعدتا شکل همگرایی و ائتلاف‌های منطقه‌ای ممکن است تغییر کند و با تغییر ائتلاف‌های منطقه‌ای قدعدتا سناریوهای جدیدتری شکل می‌گیرد که در آن وضع باید ارزیابی به موقع داشت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر به لحاظ دفاعی در شرایط خوبی قرار دارد و از دریا، هوا، زمین و مرزهایش از استحکام لازم برخوردار است و مراقبت و هوشیاری نیروهای مسلح هم در حد بالایی وجود دارد که این تنها در ارتباط با تهدید نظامی آمریکا نسبت به سوریه نیست بلکه کل وضعیت منطقه به گونه‌ای است که جمهوری اسلامی در بهترین شرایط دفاعی خود قرار دارد.

تابناک


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 18252 بازدید
robotblog
Load: 1912
1٫69135 queries in 1٫691 seconds.