یکشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

در میان خواب و بیدار مسئولان، طوفان تهران را درنوردید

درمیان خواب و بیدار مسئولان، طوفان تهران را در نوردیدآب و هوای غیر قابل پیش بینی بهار که در سال جاری به مراتب غیرقابل پیش بینی‌تر شده، ساعاتی است که شهر و استان تهران را با طوفان‌های جسته و گریخته و بعضاً شدید رو به رو کرده است؛ اتفاقی عجیب و خسارتبار که در مورد آن اطلاع رسانی کافی نشده و اخبارش به مدد فضای مجازی دست به دست می‌شود.

به گزارش «تابناک»؛ شامگاه روز دوشنبه یکباره آب و هوای تهران با جوی ناپایدار همراه شد و این جو آشفته و ناپایدار در برخی نقاط تهران، طوفان و رگبار‌های شدیدی را ایجاد کرد. برخی منابع سرعت طوفان تهران را بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت توصیف می‌کنند و از قرار معلوم هنوز احتمال تکرار آن در شهر و استان تهران وجود دارد.

در رابطه با خسارات اولیه این جو ناپایدار گفته می‌شود، در پی برخورد صاعقه با گندم زار‌های شهرستان ورامین، در بخش وسیعی از مزارع گندم و جو این شهرستان آتش سوزی رخ داده است.

در شهر تهران نیز این طوفان زمینه ساز قطع برق در برخی نقاط شهر شد.

همچنین گفته می‌شود، در پی وقوع طوفان در جاده چالوس سه خودرو به شدت با یکدیگر برخورد کردند که حاصل این رخ داد ۱۱ تن به شدت مصدوم شدند.

اطلاعات بیشتر حکایت از آن دارد که در جریان این طوفان در ساعت در استان تهران 18 تن از همشهریان دچار مصدومیت شدند که از این تعداد 5 تن پس از درمان اولیه با آمبولانس بیمارستان منتقل و سایر مصدومان نیز در محل درمان شدند.

در همین رابطه معاون مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب تهران گفت: وقوع طوفان شدید به شبکه انتقال و توزیع برق شهرستان ری خسارت وارد کرد و برق در بعضی مناطق شهرری برای ساعاتی قطع شد.

داود رحیمی اظهارداشت: چهار پست ۶۱ کیلووات در محله های دولت آباد، دستواره، آهن مکان و شهید رجایی قطع شدند که پست های دولت آباد و دستواره تعمیر و برق در جریان است.

وی تصریح کرد: تاکنون یازده مورد خاموشی در این شهرستان گزارش شده است که با تلاش نیروهای امدادی تا ساعات آینده برق این مناطق وصل خواهد شد.

کارشناسان سازمان هواشناسی معتقدند طوفان امشب تهران که همراه با بارندگی و صاعقه های شدید شکل گرفت، برای آن قابل پیش بینی نبوده است. شاید به همین دلیل مسئولان و متولیان مدیریت شهری نیز با رخ دادن این حادثه غافلگیر شدند و اکنون درختان شکسته و قطع برق مشکلات فراوانی را برای شهروندان تهرانی ایجاد کرده است.

{$sepehr_media_893705_600_500}

در گزارش امروز هواشناسی تنها وزش تندباد موقت برای برخی مناطق استان همراه با رگبار در برخی مناطق همراه با آذرخش برای دو روز آینده پیش بینی شده بود، در حالی که برای چنین طوفانی از قبل اخطاریه صادر می شود

گفتنی است، در نتیجه آخرین طوفان شدیدی که بیش از یک هفته پیش در تهران رخ داد 85 تن زخمی و یک تن کشته شدند.

تابناک


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 11651 بازدید
robotblog
Load: 1705
1٫49934 queries in 1٫499 seconds.