پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

ساعت‌سازان آمریکایی دوباره نام خود را به دنیای ساعت بازگردانده‌اند. برندهای زیر امروزه حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

برندهای ساعت مچی که حرفی برای گفتن دارند

در دنیای مد برخی از کالاها از منظر نمادین آمریکایی هستند. شلوار جین، کاپشن‌های خلبانی « MA-1» و پیراهن‌های فلانل «وولریچ» و مانند اینها همگی ریشه‌هایی تمام آمریکایی دارند. اما وقتی صحبت از ساعت باشد تنها نام سوئیس است که در ذهن تداعی می‌شود. البته این موضوع، این روزها دیگر خیلی هم دقیق نیست چون با پیشرفت‌های صورت گرفته در دنیای ساعت خیلی از کشورهای دیگر مانند آلمان نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند و در کنار آلمان، ایالات متحده نیز با قدرت از سنگر خود دفاع می‌کند. پیش از جنگ جهانی دوم ایالات متحده پرچم‌دار ساعت‌سازی در دنیا محسوب می‌شد و در این زمینه چیزی از همتایان سوئیسی و انگلیسی خود کم نداشت و از لحاظ تولید انبوه و قیمت مناسب‌تر با این دو کشور در رقابت بود. امروزه اگر چه زمان زیادی از دوران اوج آمریکایی‌ها گذشته است، اما ساعت‌سازان آمریکایی دوباره نام خود را به دنیای ساعت مچی بازگردانده‌اند. برندهای زیر امروزه حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

آر جی ام «RGM»

این شرکت آمریکایی در سال 1992 توسط رونالد جی. مورفی در «لنکستر» پنسیلوانیا راه‌اندازی شد و پس از چهار دهه اولین ساعت تمام آمریکایی خود  با نام «RGM Caliber 801» را در سال 2008 تولید کرد. با موفقیت تجاری این ساعت، کمپانی آر جی ام تا به امروز توانسته است ساعت‌های فوق‌ا‌لعاده در حد کلاس جهانی به بازار عرضه کند. تکنیک حکاکی گیلوش بر روی اجزای ساعت و موتور آن از امضاهای خاص این برند است که در این تکنیک با ساعت‌های سوئیسی در رقابت است.

ساعت برگزیده برند: توربیلون پنسیلوانیا

این ساعت اولین توربیلون تولید سریالی در آمریکای شمالی است و با نگاه به اجزای آن زیبایی موتور و تکنیک حکاکی گیلوش به زیبایی درک می‌شود. قیمت انواع فولادی این ساعت 95 هزار دلار است.

دون ورکس «Devon Works»

اگر یک چیز وجود داشته باشد که رویکرد کلیشه‌ای آمریکایی نسبت به صنعت را نشان می‌دهد این جمله است«اجازه ندهید موفقیت‌های گذشته جلوی پیشرفت بیشتر شما را بگیرد» و کمپانی «دون ورکس» مصداق عینی این جمله است. دون ورکس پیش از همه به خاطر ابرخودروهای رکوردشکن «دون جی تی ایکس» شناخته می‌شود اما آنها در همین ایستگاه متوقف نشده و به تنهایی مفهوم ساعت‌سازی را دگرگون کردند. اولین ساعت این برند، « Tread 1» در همان ابتدای فعالیت حساب این کمپانی را با دیگر شرکت‌ها جدا می‌کند، زیرا این ساعت خارق‌العاده در زمان عرضه نامزد دریافت جایزه معتبر دنیای ساعت « Grand Prix D’Horlogerie de Genève » شد. اسکات دون موسس و مدیر بخش خلاقیت این شرکت می‌گوید:«موتور ساعت ساخت شرکت ما در صنعت ساعت‌سازی سنتی تعریف نمی‌شود و ما آن را در صنعت هوا و فضای ایالات متحده تعریف می‌کنیم».

ساعت برگزیده برند: ساعت‌های جنگ ستارگان

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

محصولاتی که معمولا با فیلم‌های معروف به بازار عرضه می‌شوند خیلی خارق‌العاده و با کیفیت نیستند، اما کمپانی «دون ورکس» پا را فراتر گذاشته و ساعت جدید خود برای قسمت جدید جنگ ستارگان را به زیباترین شکل ممکن طراحی و تولید کرده است. این ساعت جدید با الهام از بال‌های جنگنده « TIE fighter » واقعا دیدنی است. قیمت این ساعت‌ها 28 هزار و500 دلار است.

اوک اند اسکار « Oak & Oscar»

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

این برند توسط چیس فنچر « Chase Fancher» فارغ‌التحصل رشته مدیریت تاسیس شده است که به جای ریاست هیات مدیره یک کمپانی به سراغ عشق واقعی خود ساعت رفته است. فنچر فلسفه ساعت‌سازی خود را اینگونه تعریف می‌کند: «من ساعتی می‌خواستم که طراحی خوبی داشته باشد، بر روی مچ دست راحت بنشیند، خوانایی خوب و کیفیت بالایی داشته باشد.» او برای رسیدن به تمامی این خواسته‌ها از تیمی حرفه‌ای متشکل از بهترین‌های صنعت ساعت‌سازی بهره گرفته است. لوم تک « Lüm-Tec» برای تست استحکام و مونتاژ،وودن استیل « Woodnsteel» برای دوخت چرم،« Defy MFG Co» برای انتخاب و تولید کیف‌های چرمی و ساپ راد « Soprod» برای ساخت موتور اختصاصی ساعت.

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

1

ساعت برگزیده برند: برنهام « The Burnham»

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

ساعت برنهام که امضای این برند است نام خود را از دانیل برنهام طراح و معمار شهری معروف به عاریت گرفته است که طرح خیابان‌های شیکاگو و ساختمان‌های معروفی چون فلتیرون « Flatiron» نیویورک و سلفریجز « Selfridges» لندن از اوست. ساعت برنهام اگرچه طراحی ساده‌ای دارد اما با صفحه خاکستری و ثانیه شمار نارنجی کاملا مدرن و امروزی است. قیمت ساعت برنهام 1650 دلار است.

کمپانی ساعت وایس « Weiss Watch Company»

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

این برند آمریکایی در سال 2013 تاسیس شده است، اما تجربه کم و کوتاه در دنیای ساعت‌سازی در اینجا به نفع آنها تمام شده است. کم سن و سال بودن و تازگی باعث شده است که شور و علاقه آنها برای بازگرداندن شکوه ساعت‌سازی آمریکایی با شدت بسیار زیاد به راه خود ادامه دهد. این برند جوان زائیده افکار کامرون وایس است که خود او نیز دست پرورده « WOSTEP» یا برنامه آموزشی کابردی ساعت‌سازان سوئیس است. او علاوه بر این برنامه در کمپانی‌های مطرحی چون ادمارز پیگه و واشرون کنستانتین آموزش دیده است. تمامی جزئیات ساعت‌های این برند از قاب و موتور گرفته تا بسته بندی در لوس آنجلس انجام می‌شود.

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

ساعت برگزیده برند: ساعت فیلد نسخه استاندارد

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

وایس در رابطه با این ساعت می‌گوید: «این ساعتی است که ما فعالیت خود را با آن آغاز کردیم، کلاسیک، جاودان و نماینده همه چیزی است که ما هستیم» صفحه مشکی ساعت آن را برای زندگی روزمره ایده‌آل کرده است و بند ارتشی زیتونی و علاوه بر این بند چرمی آن را با انواع کت و شلوار هماهنگ می‌کند. قیمت ساعت فیلد 950 دلار است.

کوبالد « Kobold»

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

این کمپانی همیشه به شعار خود، «ماجراجویی را در آغوش بگیر» وفادار بوده است. این کمپانی ساعت‌هایی تولید می‌کند که برای رویارویی با شرایط فوق‌العاده دشوار طراحی شده است. این برند در سال 1998 توسط مایکل کوبالد تاسیس شده و اولین ساعت تمام آمریکایی خود را در سال 2006 به بازار عرضه کرده است. مایکل کوبالد و همسرش آنیتا در سال 2010 قله اورست را فتح کردند و در آنجا بود که به نپال علاقه‌مند شدند و در سال 2012 زیرمجموعه‌ای از شرکت خود را در آنجا افتتاح کردند. زیبایی‌شناسی و تازگی ساعت‌های این برند نیز الهام گرفته شده از نپال و طبیعت این منطقه است.

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

ساعت بلرگزیده برند: ساعت لنگلی « The Langley»

ساعت های برگزیده از برندهای معروف 2016+تصاویر

این ساعت نام خود را از مخترع و هوانورد پیشگام، ساموئل پیرپوینت لنگلی به عاریت گرفته است و اولین ساعت مچی مجهز به ساعت جهانی « GMT »این برند است که با موتور کوارتز و مکانیسم ضد شوک طراحی شده است. قیمت این ساعت 1750 دلار است.
اینکه ساعت‌های آمریکایی دست کم گرفته شده‌اند یا خیر بحثی مفصل را طلب می‌کند، اما نکته مسلم این است که در دنیای رقابتی امروز ساعت، قیمت و کیفیت مناسب حرف اول را می‌زند و آمریکایی‌ها توانسته‌اند به طور نسبی به این دو موضوع دست پیدا کنند که اصلا دستاورد کوچکی نیست.

مد انلاین

پرشین وی


 • دیدگاه‌ها خاموش
 • 11923 بازدید
robotblog
Load: 2486
2٫18338 queries in 2٫183 seconds.