شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷

گشت و گذاری به یاد ماندنی در برترین دیدنی های بوشهر +تصاویر

شهر کوچک و مثلث شکل بوشهر همه جایش بوی خلیج فارس می دهد. بوی ماهی های تازه و اگر همین روزها که هوا رو به خنکی است، میهمان دیدنی های بوشهر باشید

چه دلیلی بهتر از دریا برای رفتن به سرزمین بوشهر. شهر کوچک و مثلث شکل بوشهر همه جایش بوی خلیج فارس می دهد. بوی ماهی های تازه و اگر همین روزها که هوا رو به خنکی است، میهمان دیدنی های بوشهر باشید، نسیم عصرهای بندر، روح را تازه می کند.

دیدنی های بوشهر

دریا زیباترین دیدنی های بوشهر است. بوشهر دو بافت مجزا از هم دارد. یکی بافت قدیمی شهر و دیگری بافت تازه آن. اگر سری به بافت قدیمی بزنید، حتما با دیدنی هایی رو به رو خواهیدشد که جای دیگری نمی توانید آن را پیدا کنید. مظنره شهر از این بافت، آمیزه ای است از ترکیب سه رنگ سفید، زرد و قهوه ای بر زمینه آبی رنگ دریا و شاید این زیباترین تصویری باشد که از این شهر برای تان به یادگار خواهدماند.

دیدنی های بوشهر

از آنجایی که بوشهر هم یکی از شهرهای حاشیه ای کشور به حساب می آید، خیلی ها به این جا سفر می کنند تا از اجناس ارزان آن برای خود چیزی دست و پا کنند. با این همه قیمت ها در بوشهر چندان ارزان نیست و پیشنهاد ما این است که برای خرید به بازارها و مراکز تجاری ای بروید که لااقل کیفیت اجناس شان تضمین شده باشد.

دیدنی های بوشهر

شهرستان هایی مثل بوشهر، معمولا موزه مرم شناسی خوبی دارند. این موزه ها بهترین راهنما برای یافتن هویت و ویژگی های مردمی هستند که شما به میهمانی شان رفته اید. موزه مردم شناسی بوشهر یک نمونه خوب در میان موزه هایی از این جنس است. پس از آن که دو ساعتی را در این موزه پر از دیدنی قدم زدید، وقت آن است که سری هم به موزه دریانوردی خلیج فارس بزنید.

دیدنی های بوشهر

بسیاری از کسانی که به دیدن دیدنی های بوشهر می روند، بعد از دیدار دریا و اسلکه های ماهی گیری آن به سراغ کوچه پس کوچه های شهر می روند؛ چرا که بوشهر پر است از کوچه پس کوچه های پر از معماری. بافت تاریخی بوهش زمانی پایتخت تجارت دربایی ایران بوده است. در آن زمان، هم هلندی ها و هم انلگیسی ها در ان کنسولگری داشته اند.

دیدنی های بوشهر

هنوز در کوچه پس کوچه های باریک و پیچ در پیچ بوشهر که خود چون زنجیره های به هم پیوسته برای رسیدن نسیم دریا به قلب و چهارگوشه شهر به حساب می آیند، می توان قدم زد و از نزدیک شهر را با تمام ویژگی هایش حس کرد. اما این اتفاق فقط در بافت سنتی بوشهر می افتد و بس! اگر گذرتان به این بخش از شهر افتاد، لابد خواهیددید که دیوارها ،حجره ها، پنجره ها و طاقچه های همه خانه ها طوری طراحی شده اند که از جریان باد بیشترین استفاده در خنک کردن شهر بشود. بیشتر خانه ها پنج تا هفت پنجره در دیوار خود دارند که اهالی، آنها را «نیم در» می نامند و این پنجره ها هم نقش همان منفذها را بازی می کنند.

اگر علاقه ای به دیدن آثار معماری تاریخی دارید، حاج رییس را در برنامه های تان قرار دهید. این بنا مجموعه ای از پنج ساختمان تودرتو است که در اواسط دوره قاجاریه، توسط تاجری سرشناس به نام آقای حاج عبدالرسول طالبی معروف به حاج رییس ساخته شد و هنوز هم یکی از دیدنی های مهم این شهر است.

دیدنی های بوشهر
موقعیت مکانی این بنا به دلیل انجام معاملات تجاری جهت خروج و ورود کالاهای تجاری از کشتی ها،
نزدیک به دریا بنا شد و فاصله آن تا دریا فقط 6 متر است.
درواقع قسمتی از این مجموعه بزرگ،
محل سکونت مالک و قسمت دیگری محل کار منشی ها بوده است.

هوای معتدل پاییز و زمستان، چشمه های آب معدنی،
سواحل دریای مشهور و زیبای خلیج فارس،
جزیره های متعدد، تالاب های کم نظیر و ارزشمند،
ویژگی های ژئومورفولوژی و زمین شناسی منحصر به فرد،
پوشش گیاهی نواحی گرمسیری،
جانوران خاص مناطق خشکی و دریایی همراه با جاذبه های تاریخی و اجتماعی در این منطقه؛
همگی دست به دست هم داده و یکی از پر جاذبه ترین نواحی طبیعی کشور را به وجود آورده است.

دیدنی های بوشهر
از میان بناهای قدیمی منطقه،
کاخ کورش مربوط به دوره کورش و کاخ سنگ سیاه که آن هم از بناهای دوره هخامنشی است،
از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

نیک صالحی


  • دیدگاه‌ها خاموش
  • 19778 بازدید
robotblog
Load: 1685
1٫60538 queries in 1٫605 seconds.